• اخبار
 • دوره ها و کارگاه های آموزشی
 • آثار و محصولات
 • دسترسی سریع

توسط اداره فناوری اطلاعات پژوهشگاه و با همکاری معاونت پژوهشی انجام گرفت:
دریافت شناسه دیجیتال برای نشریات تخصصی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی؛
پایگاه اطلاع‌رسانی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی (ایسکا): بنابر اعلام رئیس اداره فناوری اطلاعات پژوهشگاه، در راستای استانداردسازی فعالیت‌های نشریات تخصصی پژوهشگاه و ایجاد مرجعیت علمی،‌ پس از راه‌اندازی پرتال جامع نشریات پژوهشگاه، دریافت شناسه دیجیتال (DOI) برای نشریات پژوهشگاه انجام گرفته است.
کتابخوان همراه پژوهان در نهمین جشنواره وب و موبایل ایران
نهمین جشنواره وب ایران آغاز به کار کرد. در این جشنواره، مردم می توانند به سایت مورد علاقه خود رأی دهند.
بنابر اعلام سئول نشر دیجیتال اداره فناوری اطلاعات، سامانه کتابخوان پژوهان در نهمین جشنواره وب و موبایل ایران شرکت داده می‌شود.
برنامه زمانی مسابقه بزرگ کتابخوانی اینترنتی خانواده آسمانی اعلام شد
مسئول برگزاری مسابقه بزرگ کتابخوانی خانواده آسمانی از تمدید زمان شرکت در مسابقه و برگزاری آزمون در روزهای نهم و دهم دی ماه خبر داد.
به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی، محمود متین فر در گفت و گویی ضمن بیان اهداف برگزاری مسابقه کتابخوانی خانواده آسمانی اظهار داشت: این مسابقه با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و گسترش فرهنگ کتابخانه الکترونیک و با محوریت خانواده در سه سطح و با سه کتاب زبان؛ بایدها و نبایدها، عشق برتر و یک صدف از هزار برگزار می گردد.
همزمان با حضور پژوهشگاه در چهارمین همایش ملی مدیران فناوری اطلاعات مراکز علمی کشور:
نسخه 2.0 نرم‌افزار موبایلی کتابخوان همراه پژوهان منتشر گردید
پایگاه اطلاع رسانی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی(ایسکا): مهندس متین‌فر با اعلام انتشار نسخه جدید کتابخوان همراه پژوهان، امکانات و قابلیت‌های نسخه جدید برنامه را تشریح نمود.
در همایش بررسی ابعاد سیاسی حقوق فاجعه منا انجام گرفت:
رونمایی از نسخه الکترونیک کتاب «تحلیلی بر ابعاد سیاسی - حقوقی فاجعه منا»
پایگاه اطلاع رسانی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی(ایسکا): همرمان با برگزاری «همایش بررسی ابعاد سیاسی حقوق فاجعه منا» از کتاب «تحلیلی بر ابعاد سیاسی - حقوقی فاجعه منا» در قالب نسخه چاپی و الکترونیک رونمایی گردید.
کتابخوان پژوهان
انتشار نسخه الکترونیک جدیدترین آثار منتشر شده توسط پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در سال 95
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فناوری اطلاعات پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی‏، همزمان با انتشار آثار جدید در سال 95‏، نسخه الکترونیک این آثار نیز در کتابخوان همراه پژوهان منتشر گردید.
مسئول پروژه نشر دیجیتال پژوهشگاه خبر داد؛
انتشار نسخه جدید نرم‌افزار موبایلی کتابخوان همراه پژوهان
پایگاه اطلاع رسانی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی(ایسکا): مهندس متین‌فر با اعلام انتشار نسخه جدید کتابخوان همراه پژوهان، امکانات و قابلیت‌های نسخه جدید برنامه را تشریح نمود.

اداره فناوری اطلاعات
کارگاه سامانه‌ها و ابزار پژوهشی
با توجه به احساس نیاز در مجموعه و به درخواست اعضاء محترم هیئت علمی و محققین گرامی و پیگیری‌های اداره فناوری اطلاعات و با موافقت ریاست محترم پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، دوره آموزش سامانه‌ها و ابزارهای پژوهشی برگزار گردید، این دوره روز دوشنبه 02 بهمن ساعت 10 الی 12 در سالن همایش پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برگزار گردید.

نرم‌افزار موبایل
مجموعه نفس و بدن (مقالات)
مجموعه مقالاتی در مورد رابطه نفس با بدن در آموزه‌های دینی و فلسفه اسلامی اعم از فلسفه مشاء، فلسفه اشراق و حکمت متعالیه و نیز فلسفه غرب است.
نرم‌افزار موبایل
زندقه در سده‌‏هاى نخستین اسلامى
پژوهشی مختصر و کلامی تحلیلی است درباره زنادقه و زمینه‏‌های پیدایش افکار الحادی در قرون اولیه اسلام. این جریان در دوران خلافت بنی‏امیه پیدایش یافت و در عصر عباسیان توسعه پیدا کرد و به اوج رسید. مباحثات و مجادلات زیادی در منابع کهن میان متکلمان اسلامی و جریان زنادقه نقل شده است. کتاب چهار فصل دارد.
نرم‌افزار موبایل
گزیده کتابشناسی تاریخ تشیع
در دهه هاى اخیر موضوع شیعه شناسى و آشنایى با پیشنیه تاریخى این مذهب، محافل علمى جهان را به خود متوجه کرده و اهداف سیاسى و استعمارى به خصوص پس از انقلاب اسلامى و همچنین حوادث عراق سبب شد شیعه و تاریخ آن، کانون توجه جهانیان و مراکز علمى آنان قرار گیرد.
نرم‌افزار موبایل
دیوان نقابت
ین کتاب پژوهشی درباره پیدایش و گسترش اولیه تشکیلات سرپرستی سادات است. «نقابت» به معنی «سرپرستی و ریاست» است و دیوان نقابت، بر آن بخش از تشکیلات سیاسی ـ اداری حکومت عباسیان اطلاق میشد که در نیمه نخست قرن سوم هجری شکل گرفت و وظیفه سرپرستی سادات(بنی هاشم) را به عهده داشت.
نرم‌افزار موبایل
کتابشناخت اخلاق اسلامی
انسان به ستوه آمده معاصر که دچار سرگشتگی و انحطاط اخلاقی و گم‌کردگی معنای زندگی است، امروزه بیش ار هز زمان به دنبال نظام اخلاقی قابل اعتمادی است که جامع و منسجم، مدلّل و متقن، کارآمد و پاسخ گو، روشن و معنابخش و سرانجام شورانگیز و حرکت خیز باشد و بی تردید، پاسخ پرسشها و دوای دردهای او را تنها در آخرین آیین توحیدی و اخلاق مینوی آن می توان بازجست.
نرم‌افزار موبایل
گزارش‌های زندگی پیش از بعثت پیامبر
تاریخ اسلام، به ویژه سیره پیامبر خدا(صلى الله علیه وآله وسلم) همواره از جنبه هاى مختلف مورد توجه عالمان دین بوده و در این باره کتاب هاى فراوانى نوشته شده است. بخش‌های اصلی این کتاب عبارتند از: فصل اول: زمینه‌های بررسی روایات تاریخی قبل از بعثت فصل دوم: آشنایی با روایات زندگانی پیش از بعثت فصل سوم: دیدگاه محققان معاصر درباره زندگانی قبل از بعثت
نرم‌افزار موبایل
فرهنگ و تمدن اسلامى در ماوراءالنهر
این کتاب تلاش دارد تصویر نسبتاً روشنی از ماوراءالنهر و فرهنگ و تمدن اسلامی آن در این دوره ارائه کند. اثر حاضر در هشت فصل براساس مأخذ و منابع موجود، سرزمین‏ ماوراءالنهر را که در ادواری طولانی از تاریخ، جزء کشور ایران بوده‏ و هم‏‌اکنون به عنوان بخشی از دیار اسلامی است، به تصویر کشیده‏ است.
نرم‌افزار موبایل
سیرى در تاریخ تشیع مازندران
در گستره هزاران ساله تاریخ ایران، حکومت‌هاى محلى بسیارى روى کار آمده‌اند که به رغم ارتباط با کلیت جامعه ایرانى و حکومت هاى مرکزى حاکم بر قلمرو ایران، از نوعى استقلال نسبى سیاسى، فرهنگى و اقتصادى برخوردار بوده‌اند. سرزمین مازندران که تقریبا مترادف طبرستان قدیم است، پناه‌گاهی برای شیعیان دوره‌های نخستین اسلامی به شمار می‌‌رفت...
نرم‌افزار موبایل
چشم‌انداز دانش سیاسی در ایران
دانش سیاسی کنونی ایران با وجود تلاش‌های وافر جهت بهبود زندگی سیاسی فاصله بسیاری با وضعیت آرمانی خویش دارد. پرسش‌های مهمی چون: «وضعیت متوقع دانش سیاسی در ایران چیست و چگونه می‌توان از وضعیت کنونی آن راهی به سوی آینده ترسیم کرد» توسط برخی از سیاست‌پژوهان این رشته در این کتاب جواب داده شده است.
نرم‌افزار موبایل
نفس و بدن(7) در اخلاق و انسان‌شناسی
کتاب «نفس و بدن در اخلاق و انسان‌شناسی» هفتمین مجلد از هفت مجلد «نفس و بدن» است که شامل مجموعه مقالات «همایش بین‌المللی آموزه‌های دینی و مسأله نفس و بدن» که در سال 1389 توسط پژوهشگده فسلفه و کلام پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برگزار گردیده است.


 • پژوهشگاه
 • معرفی پژوهشگاه
 • پژوهشکده‌ها و مراکز
 • گروه‌های پژوهشی
 • هیئت علمی
 • ساختار و بخش‌ها
 • جوایز و افتخارات
 • لینک‌های پژوهشی
 • پایگاه مجلات تخصصی
 • مراکز پژوهشی
 • انجمن‌های علمی پژوهشی
 • فصلنامه‌های علمی پژوهشی
 • پایگاه‌های آموزش عالی

 • گزارش تصویری
 • آموزش علمی

خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (PortalGuest)

مديريت فناوري اطلاعات پژوهشگاه
مجری سایت : شرکت سیگما