اخبار اداره IT
گزارش تصویری
[Part_Search]
اداره فناوری اطلاعات
کارگاه سامانه‌ها و ابزار پژوهشی
با توجه به احساس نیاز در مجموعه و به درخواست اعضاء محترم هیئت علمی و محققین گرامی و پیگیری‌های اداره فناوری اطلاعات و با موافقت ریاست محترم پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، دوره آموزش سامانه‌ها و ابزارهای پژوهشی برگزار گردید، این دوره روز دوشنبه 02 بهمن ساعت 10 الی 12 در سالن همایش پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برگزار گردید.
نرم‌افزار موبایل
مجموعه نفس و بدن (مقالات)
مجموعه مقالاتی در مورد رابطه نفس با بدن در آموزه‌های دینی و فلسفه اسلامی اعم از فلسفه مشاء، فلسفه اشراق و حکمت متعالیه و نیز فلسفه غرب است.
نرم‌افزار موبایل
زندقه در سده‌‏هاى نخستین اسلامى
پژوهشی مختصر و کلامی تحلیلی است درباره زنادقه و زمینه‏‌های پیدایش افکار الحادی در قرون اولیه اسلام. این جریان در دوران خلافت بنی‏امیه پیدایش یافت و در عصر عباسیان توسعه پیدا کرد و به اوج رسید. مباحثات و مجادلات زیادی در منابع کهن میان متکلمان اسلامی و جریان زنادقه نقل شده است. کتاب چهار فصل دارد.
نرم‌افزار موبایل
گزیده کتابشناسی تاریخ تشیع
در دهه هاى اخیر موضوع شیعه شناسى و آشنایى با پیشنیه تاریخى این مذهب، محافل علمى جهان را به خود متوجه کرده و اهداف سیاسى و استعمارى به خصوص پس از انقلاب اسلامى و همچنین حوادث عراق سبب شد شیعه و تاریخ آن، کانون توجه جهانیان و مراکز علمى آنان قرار گیرد.
نرم‌افزار موبایل
دیوان نقابت
ین کتاب پژوهشی درباره پیدایش و گسترش اولیه تشکیلات سرپرستی سادات است. «نقابت» به معنی «سرپرستی و ریاست» است و دیوان نقابت، بر آن بخش از تشکیلات سیاسی ـ اداری حکومت عباسیان اطلاق میشد که در نیمه نخست قرن سوم هجری شکل گرفت و وظیفه سرپرستی سادات(بنی هاشم) را به عهده داشت.
نرم‌افزار موبایل
کتابشناخت اخلاق اسلامی
انسان به ستوه آمده معاصر که دچار سرگشتگی و انحطاط اخلاقی و گم‌کردگی معنای زندگی است، امروزه بیش ار هز زمان به دنبال نظام اخلاقی قابل اعتمادی است که جامع و منسجم، مدلّل و متقن، کارآمد و پاسخ گو، روشن و معنابخش و سرانجام شورانگیز و حرکت خیز باشد و بی تردید، پاسخ پرسشها و دوای دردهای او را تنها در آخرین آیین توحیدی و اخلاق مینوی آن می توان بازجست.
نرم‌افزار موبایل
گزارش‌های زندگی پیش از بعثت پیامبر
تاریخ اسلام، به ویژه سیره پیامبر خدا(صلى الله علیه وآله وسلم) همواره از جنبه هاى مختلف مورد توجه عالمان دین بوده و در این باره کتاب هاى فراوانى نوشته شده است. بخش‌های اصلی این کتاب عبارتند از: فصل اول: زمینه‌های بررسی روایات تاریخی قبل از بعثت فصل دوم: آشنایی با روایات زندگانی پیش از بعثت فصل سوم: دیدگاه محققان معاصر درباره زندگانی قبل از بعثت
نرم‌افزار موبایل
فرهنگ و تمدن اسلامى در ماوراءالنهر
این کتاب تلاش دارد تصویر نسبتاً روشنی از ماوراءالنهر و فرهنگ و تمدن اسلامی آن در این دوره ارائه کند. اثر حاضر در هشت فصل براساس مأخذ و منابع موجود، سرزمین‏ ماوراءالنهر را که در ادواری طولانی از تاریخ، جزء کشور ایران بوده‏ و هم‏‌اکنون به عنوان بخشی از دیار اسلامی است، به تصویر کشیده‏ است.
نرم‌افزار موبایل
سیرى در تاریخ تشیع مازندران
در گستره هزاران ساله تاریخ ایران، حکومت‌هاى محلى بسیارى روى کار آمده‌اند که به رغم ارتباط با کلیت جامعه ایرانى و حکومت هاى مرکزى حاکم بر قلمرو ایران، از نوعى استقلال نسبى سیاسى، فرهنگى و اقتصادى برخوردار بوده‌اند. سرزمین مازندران که تقریبا مترادف طبرستان قدیم است، پناه‌گاهی برای شیعیان دوره‌های نخستین اسلامی به شمار می‌‌رفت...
نرم‌افزار موبایل
چشم‌انداز دانش سیاسی در ایران
دانش سیاسی کنونی ایران با وجود تلاش‌های وافر جهت بهبود زندگی سیاسی فاصله بسیاری با وضعیت آرمانی خویش دارد. پرسش‌های مهمی چون: «وضعیت متوقع دانش سیاسی در ایران چیست و چگونه می‌توان از وضعیت کنونی آن راهی به سوی آینده ترسیم کرد» توسط برخی از سیاست‌پژوهان این رشته در این کتاب جواب داده شده است.
نرم‌افزار موبایل
نفس و بدن(7) در اخلاق و انسان‌شناسی
کتاب «نفس و بدن در اخلاق و انسان‌شناسی» هفتمین مجلد از هفت مجلد «نفس و بدن» است که شامل مجموعه مقالات «همایش بین‌المللی آموزه‌های دینی و مسأله نفس و بدن» که در سال 1389 توسط پژوهشگده فسلفه و کلام پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برگزار گردیده است.
[Part_Adv]

مدیریت فناوری اطلاعات با بهره‌گیری از کارشناسان خبره، ارائه خدمات در حوزه IT به محققین و پژوهشگران محترم پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی را بر عهده دارد.
نشر دیجیتال آثار، ایجاد پایگاه‌های وب  (پرتال قرآن، دانشنامه‌ اهل بیت ع، ماخذشناسی جامع فقه اسلامی و ... ) و تولید برنامه‌های موبایل ازجمله فعالیت‌های این مدیریت می‌باشد.


 • پژوهشگاه
 • معرفی پژوهشگاه
 • پژوهشکده‌ها و مراکز
 • گروه‌های پژوهشی
 • هیئت علمی
 • ساختار و بخش‌ها
 • جوایز و افتخارات
 • لینک‌های پژوهشی
 • پایگاه مجلات تخصصی
 • مراکز پژوهشی
 • انجمن‌های علمی پژوهشی
 • فصلنامه‌های علمی پژوهشی
 • پایگاه‌های آموزش عالی

آدرس: قم - میدان شهدا - خیابان معلم   پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی
تلفن: 37835550 - 025
ایمیل: it@isca.ac.ir

ایتا
پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (PortalGuest)

مديريت فناوري اطلاعات پژوهشگاه
مجری سایت : شرکت سیگما