مجموعه نفس و بدن (مقالات)
زندقه در سده‌‏هاى نخستین اسلامى
 • 1394/10/15 سه‌شنبه نرم‌افزار موبایل زندقه در سده‌‏هاى نخستین اسلامى
  پژوهشی مختصر و کلامی تحلیلی است درباره زنادقه و زمینه‏‌های پیدایش افکار الحادی در قرون اولیه اسلام. این جریان در دوران خلافت بنی‏امیه پیدایش یافت و در عصر عباسیان توسعه پیدا کرد و به اوج رسید. مباحثات و مجادلات زیادی در منابع کهن میان متکلمان اسلامی و جریان زنادقه نقل شده است. کتاب چهار فصل دارد.
گزیده کتابشناسی تاریخ تشیع
 • 1394/10/15 سه‌شنبه نرم‌افزار موبایل گزیده کتابشناسی تاریخ تشیع
  در دهه هاى اخیر موضوع شیعه شناسى و آشنایى با پیشنیه تاریخى این مذهب، محافل علمى جهان را به خود متوجه کرده و اهداف سیاسى و استعمارى به خصوص پس از انقلاب اسلامى و همچنین حوادث عراق سبب شد شیعه و تاریخ آن، کانون توجه جهانیان و مراکز علمى آنان قرار گیرد.
دیوان نقابت
 • 1394/10/15 سه‌شنبه نرم‌افزار موبایل دیوان نقابت
  ین کتاب پژوهشی درباره پیدایش و گسترش اولیه تشکیلات سرپرستی سادات است. «نقابت» به معنی «سرپرستی و ریاست» است و دیوان نقابت، بر آن بخش از تشکیلات سیاسی ـ اداری حکومت عباسیان اطلاق میشد که در نیمه نخست قرن سوم هجری شکل گرفت و وظیفه سرپرستی سادات(بنی هاشم) را به عهده داشت.
کتابشناخت اخلاق اسلامی
 • 1394/10/15 سه‌شنبه نرم‌افزار موبایل کتابشناخت اخلاق اسلامی
  انسان به ستوه آمده معاصر که دچار سرگشتگی و انحطاط اخلاقی و گم‌کردگی معنای زندگی است، امروزه بیش ار هز زمان به دنبال نظام اخلاقی قابل اعتمادی است که جامع و منسجم، مدلّل و متقن، کارآمد و پاسخ گو، روشن و معنابخش و سرانجام شورانگیز و حرکت خیز باشد و بی تردید، پاسخ پرسشها و دوای دردهای او را تنها در آخرین آیین توحیدی و اخلاق مینوی آن می توان بازجست.
گزارش‌های زندگی پیش از بعثت پیامبر
 • 1394/10/15 سه‌شنبه نرم‌افزار موبایل گزارش‌های زندگی پیش از بعثت پیامبر
  تاریخ اسلام، به ویژه سیره پیامبر خدا(صلى الله علیه وآله وسلم) همواره از جنبه هاى مختلف مورد توجه عالمان دین بوده و در این باره کتاب هاى فراوانى نوشته شده است. بخش‌های اصلی این کتاب عبارتند از: فصل اول: زمینه‌های بررسی روایات تاریخی قبل از بعثت فصل دوم: آشنایی با روایات زندگانی پیش از بعثت فصل سوم: دیدگاه محققان معاصر درباره زندگانی قبل از بعثت
فرهنگ و تمدن اسلامى در ماوراءالنهر
 • 1394/10/13 يكشنبه نرم‌افزار موبایل فرهنگ و تمدن اسلامى در ماوراءالنهر
  این کتاب تلاش دارد تصویر نسبتاً روشنی از ماوراءالنهر و فرهنگ و تمدن اسلامی آن در این دوره ارائه کند. اثر حاضر در هشت فصل براساس مأخذ و منابع موجود، سرزمین‏ ماوراءالنهر را که در ادواری طولانی از تاریخ، جزء کشور ایران بوده‏ و هم‏‌اکنون به عنوان بخشی از دیار اسلامی است، به تصویر کشیده‏ است.
سیرى در تاریخ تشیع مازندران
 • 1394/10/13 يكشنبه نرم‌افزار موبایل سیرى در تاریخ تشیع مازندران
  در گستره هزاران ساله تاریخ ایران، حکومت‌هاى محلى بسیارى روى کار آمده‌اند که به رغم ارتباط با کلیت جامعه ایرانى و حکومت هاى مرکزى حاکم بر قلمرو ایران، از نوعى استقلال نسبى سیاسى، فرهنگى و اقتصادى برخوردار بوده‌اند. سرزمین مازندران که تقریبا مترادف طبرستان قدیم است، پناه‌گاهی برای شیعیان دوره‌های نخستین اسلامی به شمار می‌‌رفت...
چشم‌انداز دانش سیاسی در ایران
 • 1394/10/13 يكشنبه نرم‌افزار موبایل چشم‌انداز دانش سیاسی در ایران
  دانش سیاسی کنونی ایران با وجود تلاش‌های وافر جهت بهبود زندگی سیاسی فاصله بسیاری با وضعیت آرمانی خویش دارد. پرسش‌های مهمی چون: «وضعیت متوقع دانش سیاسی در ایران چیست و چگونه می‌توان از وضعیت کنونی آن راهی به سوی آینده ترسیم کرد» توسط برخی از سیاست‌پژوهان این رشته در این کتاب جواب داده شده است.
نفس و بدن(7) در اخلاق و انسان‌شناسی
 • 1394/9/30 دوشنبه نرم‌افزار موبایل نفس و بدن(7) در اخلاق و انسان‌شناسی
  کتاب «نفس و بدن در اخلاق و انسان‌شناسی» هفتمین مجلد از هفت مجلد «نفس و بدن» است که شامل مجموعه مقالات «همایش بین‌المللی آموزه‌های دینی و مسأله نفس و بدن» که در سال 1389 توسط پژوهشگده فسلفه و کلام پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برگزار گردیده است.
نفس و بدن(1) در متون دینی
 • 1394/9/30 دوشنبه نرم‌افزار موبایل نفس و بدن(1) در متون دینی
  کتاب «نفس و بدن در متون دینی» اولین مجلد از هفت مجلد «نفس و بدن» است که شامل مجموعه مقالات «همایش بین‌المللی آموزه‌های دینی و مسأله نفس و بدن» که در سال 1389 توسط پژوهشگده فسلفه و کلام پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برگزار گردیده است.
نفس و بدن(2) در فلسفه و حکمت1
 • 1394/9/30 دوشنبه نرم‌افزار موبایل نفس و بدن(2) در فلسفه و حکمت1
  کتاب «نفس و بدن در در فلسفه مشاء و حکمت متعالیه1» دومین مجلد از هفت مجلد «نفس و بدن» است که شامل مجموعه مقالات «همایش بین‌المللی آموزه‌های دینی و مسأله نفس و بدن» که در سال 1389 توسط پژوهشگده فسلفه و کلام پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برگزار گردیده است.
نفس و بدن (3)در فلسفه و حکمت2
 • 1394/9/30 دوشنبه نرم‌افزار موبایل نفس و بدن (3)در فلسفه و حکمت2
  کتاب «نفس و بدن در در فلسفه مشاء و حکمت متعالیه2» سومین مجلد از هفت مجلد «نفس و بدن» است که شامل مجموعه مقالات «همایش بین‌المللی آموزه‌های دینی و مسأله نفس و بدن» که در سال 1389 توسط پژوهشگده فسلفه و کلام پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برگزار گردیده است.
نفس و بدن(4) در الهیات تطبیقی
 • 1394/9/30 دوشنبه نرم‌افزار موبایل نفس و بدن(4) در الهیات تطبیقی
  کتاب «نفس و بدن در الهیات تطبیقی» چهارمین مجلد از هفت مجلد «نفس و بدن» است که شامل مجموعه مقالات «همایش بین‌المللی آموزه‌های دینی و مسأله نفس و بدن» که در سال 1389 توسط پژوهشگده فسلفه و کلام پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برگزار گردیده است.
نفس و بدن (5) و مسئله معاد
 • 1394/9/30 دوشنبه نرم‌افزار موبایل نفس و بدن (5) و مسئله معاد
  کتاب «نفس و بدن و مسئله معاد» پنجمین مجلد از هفت مجلد «نفس و بدن» است که شامل مجموعه مقالات «همایش بین‌المللی آموزه‌های دینی و مسأله نفس و بدن» که در سال 1389 توسط پژوهشگده فسلفه و کلام پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برگزار گردیده است.
نفس و بدن (6) پیش و پس از مرگ
 • 1394/9/30 دوشنبه نرم‌افزار موبایل نفس و بدن (6) پیش و پس از مرگ
  کتاب «نفس و بدن پیش و پس از مرگ» ششمین مجلد از هفت مجلد «نفس و بدن» است که شامل مجموعه مقالات «همایش بین‌المللی آموزه‌های دینی و مسأله نفس و بدن» که در سال 1389 توسط پژوهشگده فسلفه و کلام پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برگزار گردیده است.
مسائل فقهی و حقوقی شرکت‌های هرمی
 • 1394/9/28 شنبه نرم‌افزار موبایل مسائل فقهی و حقوقی شرکت‌های هرمی
  با آن‌که شرکت­‌های هرمی در اغلب موارد با فعالیت به صورت دسیسه­‌های هرمی و شرکت­های کلاهبرداری این تلقی را به وجود آورده‌­اند که شرکت­ هرمی چیزی نیست جز برنامه‌­ای از جانب چند نفر اعم از افراد داخلی یا با همکاری بیگانگان برای تصاحب مال مردم، در نقطه مقابل، عده‌ای واقعاً به امید تجارت سالم و تلاش برای فعالیت سالم اقتصادی به این سمت رفته‌­اند و از قضا تصور فعالیت اقتصادی سالم برای این شرکت‌­ها حتی در قالب هرمی دور از انتظار نیست.
رابطه جرم و گناه
 • 1394/9/28 شنبه نرم‌افزار موبایل رابطه جرم و گناه
  در این نوشتار پژوهشی فقهی اصولی در تبیین ابعاد و ساختارها و روابط جرم و گناه در شریعت اسلامی در سه بخش صورت گرفته است. در بخش اول مفاهیم جرم و گناه و نقش حکومت و احکام حکومتی در تعیین ماهیت و قلمرو این دو بررسی شده است.
نقش مربی در تربیت اخلاق معنوی
 • 1394/9/28 شنبه نرم‌افزار موبایل نقش مربی در تربیت اخلاق معنوی
  همه جوانانِ مشتاق کمال که بر پایة ندای فطرت خود به سلوک معنوی گرایش یافته‌اند، غالباً در اولین مواجهه‌ها در معرض این گفتة مشهور قرار می‌گیرند که برای حرکت معنوی به یک «استاد راه‌رفته و خبره» نیاز است. این سخن از طرفی فروغ امیدی در جان آنان پدید می‌آورد و از طرفی راه مبهمی می‌گشاید.
اخلاق کاربردی - چالش‌ها و کاوش‌ها
 • 1394/9/28 شنبه نرم‌افزار موبایل اخلاق کاربردی - چالش‌ها و کاوش‌ها
  در آغاز هزاره سوم ظهور فن آوری نوین در عرصه هایی مانند اطلاعات، پزشکی، آموزش، تجارت و جنگ از یک سو، درهم ریختگی مرزهای فرهنگی و هویت های ملی در کشاکش چالش با فرایند جهانی شدن از دیگر سو و ظهور انسان تک ساحتی، خانواده های هسته ای، کلان شهرها، گسست نسل ها....
1 2 3 4
نسخه قابل چاپ

مطالب مرتبط

پربازدید ترین مطالب

مطالب مرتبط

پربازدید ترین مطالب
[Control]
تعداد بازديد اين صفحه: 35235
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (PortalGuest)

مديريت فناوري اطلاعات پژوهشگاه
مجری سایت : شرکت سیگما